Akne

MUDr. Barbora Hartmannová - praktická lékařka pro dospělé, časopis RYTMUS ŽIVOTA

Akne je projevem vylučovací funkce kůže, která se zbavuje v těle uložených toxinů, souvisí s funkcí plic i tlustého střeva. Přístup k léčbě má být celostní, tedy výživou počínaje - omezit sladké, bílé pečivo, doplnit vitaminy, zejména skupiny B, minerály jako je hořčík, zinek, zdrojem jsou například mořské řasy a pravidelně pečovat o pleť.
Pokožku ošetříme po napařovací lázní s přísadou čerstvých květů heřmánku či šalvěje a vyčistíme tak póry. K omývání používejte pleťovou vodu, vyrobenou z měsíčkové tinktury, heřmánku, řebříčku, bezu či levandule.
Boláčky ošetřete tampónkem smočeným v tea tree oleji či tinktuře z propolis, pozor na alergie, nejdříve otestujte na jemné pokožce předloktí.
Vnitřně užívejte tabletky s výtažkem pupalky. Protizánětlivý účinek má masáž akupresurního bodu dráhy plic na konci ohybové rýhy zevní strany lokte.

Z homeopatie v případě hnisavých projevů použijte Hepar sulfur, při hormonální nerovnováze provázené plačtivostí je vhodná Pulsatilla v ředění 9CH po dobu 2 týdnů.

Zdraví přeje MUDr. B. Hartmannová.


Home Aktuality Ordinace Kariéra Objednejte se Regulační poplatky Nahoru

WEB DESIGN © A.P. 2011, Všechna práva vyhrazena